УРЕДИ ЗА МАСАЖ, АКУПУНКТУРА, СРЕЩУ БОЛКА, ПРИ АСТМА И АЛЕРГИЯ, ЙОНИЗАТОРИ И ОЗОНАТОРИ
ДОМАШНА АПТЕКА

Електростимулация на мускулите

“Семеен лекар”: електростимулация на мускулите

При електростимулацията се увеличава образуването на колагена фиброблас. Увеличава се биосинтеза на белтъците и репликацията на ДНК, увеличава се активността на протеинкиназата, което в цялост води до укрепване границите на тъканта и до епилация.

Електростимулацията поддържа съкратителната способност на мускулите, усилва кръвообръщението, биообменните процеси в тъканите, предпазва развитието на атрофия и контрактури.

Провеждане в правилния режим и при съответната сила на тока електростимулацията създава поток нервни импулси, постъпващи в централната нервна система, което в свой ред влияе положително на възстановяването на двигателните функции на мускулната тъкан. Благодарение използването на електростимулацията укрепват мускулите, повишава се техния тонус и елестичност.

Появява се възможност да се тренират всякакви групи мускули, както при най- изтощителни физически упражнения (режим “Body Shaping”- бодишепинг).

Важно е да се отбележи, че при наличието на слаби мускули на фона на десетки тренировки, се създава общо усещане за отпускане на цялата скелетна мускулатура.

При електростимулацията се намаляват и мастните натрупвания, защото за работата на мускулите е необходима енергия, а тя идва от мазнините. Подобрява се обмяната на веществата, всяка клетка в организма получава 3-5 пъти повече кислород и хранителни вещества, интензивно се изхвърлят продуктите на вътреклетачната обмяна, плака и разградени мазнини, подобрява се структурата на тъканта на съдовете, изчезват остеохондрозните явления в резултат на укрепването на мускулният корсет, подобрява се стойката и условията за функциониране на вътрешните органи.

При провеждане на стимулация с цел предотвратяване на хипертрофия се използва режим “Massage” (честота 5-30 Хц). За отпускане напрежението на мускулите и обща релаксация се използва високочестотните режими “Cupping” и “Scraping”. При борба с безсънието и умората се използва режим “Hammering” (почукване).

 

Обичайната продължителност на сеанса е 5 минути на всяка двойка точки. Число на сеанса на ден – 1 до 2 в зависимост от продължителността на съхраняващия ефект. Средната продължителност на курса – 10 -15 дни. Посочените данни имат само общ характер. Те се конкретизират като се отчита състоянието на конкретния пациент и достигнатите резултати. “Семеен лекар” е незаменим при електростимулация на мускулите.

 

      Схема – поставяне на електродите

I. Отпускане на напречните мускули

Отслабено напрежение на мускула

Поясна област: Двата електрода се поставят от двете страни на гръбнака на разстояние от средната линия, на нивото на горния гребен на таза.

Шия: Електродите се поставят симитрично в основата на шията отзад.

Крака: Електростимулиращият масаж ( Лимфодренаж) с използване на прохладна или топла вода (без използване на подложка). Налейте прохладна или топла вода в два пластмасови съда с подходящ размер. Сложете всеки крак в отделен съд. На дъното на всеки съд поставете по един електрод и включете на режим непрекъсната или ритмична стимулация. Колкото по-малко е водата в съда , толкова по – голямо е въздействието . Не поставяйте двата крака или двата електрода в един съд.

 Внимание ! Забранява се използването на метални съдове.


II. Въздействие на хипертрофирали мускули за бързо въздействие на мускулната маса

Въздействие на хипотрофните мускули за ускоряванена въздействието върху мускулната маса.

 

Зона на въздейстие на мускулите на торса

1.        Шия

2.        Поясна област

3.        Епигастрална област

4.        Хипогастрална област

 

Зона на въздействие на мускулите на горните крайници

5.        Раменни мускули – отзад

6.        Трицепс

7.        Раменни мускули – външни

8.        Раменни мускули – отпред

9.        Бицепс

10.        Вътрешна повърхност на предмишницата

Зона на въздействие на мускулите на долните крайници

11.        Седалищни мускули

12.        Задна група бедрени мускули (сгъвачи на пищяла)

13.        Прасец

14.        Предна група бедрени мускули (разгъвачи на пищяла)

15.        Разгъвачи на стъпалото и пръстите


В момента разглеждате олекотената мобилна версия на уебсайта. Към пълната версия.